PlanetGear s.r.o. - Prodej elektropohonů
Rychlý kontakt: info@planetgear.cz  //  +420 704 053 622

Frekvenční měniče

  • rozsah výkonů: 0,2 – 15 kW
  • napájení: 1×230 VAC, 3×400 VAC
  • integrovaný multifunkční display
  • zabudovaný EMI filtr
  • zabudovaný brzdný odpor pro menší výkony
  • zabudovaný zdroj 24 VDC
  • digitální a analogové vstupy / výstupy
  • RS485 komunikace

Výrobci: Bonfiglioli Vectron

SYNPLUS

Řemenové a řetězové převody

Převody pomocí válečkových řetězů a řemenů patří obzvláště ve střední Evropě k tradičním technickým řešením. Nacházejí své uplatnění v řadě aplikací, především tam, kde je třeba přenést vysoké kroutící momenty často pod rázovým zatížením.

Celý pohon zpravidla zahrnuje kromě řetězů(řemenů) a řetězových kol (řemenic) i příslušenství: upínací pouzdra pro upevnění kol na hřídel, napínáky pro korektní chod pohonu a plastová vedení řetězů.

Běžné ocelové válečkové řetězy jsou vyráběny dle evropské normy DIN 8187, nebo americké normy DIN 8188 a to v jedno, dvou a třířadém provedení. Ty jsou nejčastěji používány pro pohonné aplikace. Pro dopravní aplikace jsou pak velmi často používány válečkové řetězy s různými typy unašečů, prodloužených čepů, či zcela atypická provedení vyráběná pro konkrétní aplikaci.

Sortiment řetězových kol je velmi rozmanitý a zahrnuje kola s předvrtanou dírou s nábojem i bez náboje, kola s kalenými zuby, kola z nerezi, napínací kola s ložisky. Řešením, které nevyžaduje dodatečnou úpravu kola je buď kolo pro kónické upínací pouzdro TaperLock, nebo kolo s kalenými zuby, dírou v toleranci H7, drážkou pro pero a otvory pro zajišťovací šrouby. Standardní řetězová kola dodáváme přímo ze skladu v ČR. Řetězová kola upravujeme v naší obrobně, případně vyrábíme zcela speciální řetězová kola dle požadavku zákazníka. Pro pohony klínovými řemeny využíváme širokého spektra klínových řemenů firmy GATES, která je v oblasti pohonných řemenů celosvětovým lídrem a je charakteristická kontinuálními inovacemi řemenů.

remenove-retezove-prevody

Hřídelové spojky

Pro klasické spojení hřídelí v ose slouží hřídelové spojky. Ty se používají především ke spojení hřídelů s ohledem na různé typy nesouososti. Současně také mají schopnosti tlumit vibrace, či rázy. Podle toho je dělíme do dvou oblastí: pružné hřídelové spojky a tuhé (bezvůlové) hřídelové spojky. S výběrem vhodných spojek resp. jejich návrhem Vám rádi pomůžeme.

Výrobci: OMC GIFLEX
Katalog ke stažení

pg-hridelove-spojky

Upínací pouzdra

Svěrná hřídelová pouzdra jsou jisté a hospodárné spojení hřídele s nábojem, jako alternativa ke spojením pomocí per, klínů a drážkování.Vysoká odolnost proti trvalému a střídavému zatížení, bez zeslabení drážkou, přenos vysokých momentů, jednoduchá axiální a radiální fixe náboje, bezvůlové spojení, jednoduchý výpočet, ochrana proti korozi, jednoduchá montáž a demontáž.

Pracují jako pouzdro vložené mezi nábojem (součástí a otvorem) a hřídelí. Konické ocelové kroužky upínacího pouzdra jsou prostřednictvím šroubů navzájem svírána, čímž vzniká radiální síla, která mění průměr pouzdra.

Výrobci: RCK Tollok MAV
Katalog ke stažení

pg-upinaci-pouzdra

Omezovače kroutícího momentu

Omezovače kroutícího momentu plní bezpečnostní funkci tam, kde je nutné chránit zařízení před nebezpečným přetížením a rázy stroje. Snižují tak neplánované prostoje a eliminují poruchy zařízení. Omezovače kroutícího momentu jsou nastavitelné na definovanou mez a při jejím přesáhnutí odstaví zařízení z provozu. Sortiment omezovačů zahrnuje mechanické omezovače, které reagují okamžitě, na rozdíl od elektronických zařízení.

Výrobci: LC OMC
Katalog ke stažení

pg-omezovace-krouticiho-momentu

Komponenty dopravníků

Komponenty dopravníku, to je název široké skupiny produktů obsahující nespočetné množství produktů pro automatizaci a sestavení průmyslové linky či dopravníků. Téměř nekonečný výběr a inovativní řešení umožňuje zajistit systém vhodný pro nejrůznější výrobní požadavky. Použitý materiál vydrží i obtížné pracovní podmínky a strukturální jednoduchost jednotlivých komponentů usnadňuje přístup údržby. Hnací kola, vratné prvky, vodící lišty, svorky a všechny druhy držáku to vše je vyrobeno podle striktního systému jakosti, to nám garantuje nejvyšší kvalitu a dosažení optimálních výsledků. V nabídce máme produkty firem System Plast a Movex.

Výrobci: System Plas Movex

pg-komponenty-dopravniku

Mechanické zvedáky

Nová řada mechanických zvedáků nazvaná CHT doplňuje portfolio výrobků určených pro mechanický převod.

Nová linie produktů je vytvořena za použití vysoce kvalitních materiálů zpracovaných s absolutní přesností pomocí moderního strojního parku.Základní součásti, které tvoří výsledný produkt – zdvihák, jsou realizovány ve velkých sériích, přísně kontrolovány a pečlivě uskladněny.Speciální software dovoluje našim klientům kombinovat různé součásti, ze kterých si sami vytvoří požadovaný zdvihák nejprve ve virtuální verzi a v další fázi jej objednají s přesnými údaji.Úsilím naší společnosti je doručit kvalitní a přesný výrobek v co nejkratším čase.

Katalog ke stažení
pg-mechanicke-zvedaky

Poptávka komponent

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš telefon (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Připojit soubor